Porto - przewodnik

O PORTO

Historia
Demografia
Ekonomia
Gastronomia
Koszty życia
Pogoda

PODRÓŻ DO PORTO

Tanie loty
Port lotniczy
Koleje i dworce
Transport Publiczny
Konsulaty i Ambasady
Ważne informacje
Przydatne telefony

CO WARTO ZOBACZYĆ

Muzea
Zabytki
Parki i ogrody
Pozostałe
Mosty

ROZRYWKA

Restauracje
Kawiarnie
Nocne Życie
Zakupy

HOTELE

Hotele 2 gwiazdkowe
Hotele 3 gwiazdkowe
Hotele 4 gwiazdkowe
Hotele 5 gwiazdkowe
Wyszukuwanie hoteli

PORTO EBOOK

Jardins do Palácio de Cristal - Porto


Rua D. Manuel II
Porto


Godziny otwarcia:
Zimą: 8:00 - 19:00
Latem: 8:00 - 21:00


Zlokalizowane w centralnej części miasta ogrody Palácio de Cristal stanowią jeden z najbardziej zachwycających zakątków Porto. Na ten niezwykły park składa się kilka różnych, pomniejszych, bardziej lub mniej tematycznych ogrodów, każdy z nich prezentuje przeróżne wspaniałości świata roślinnego. Ogrody zostały zaprojektowane przez niemca Emílio Davida w 1860 roku, a główną budowlą była szklana konstrukcja Kryształowego Pałacu (Palácio de Cristal). W 1956 roku został on przebudowany i obecnie na jego miejscu znajduje się wielofunkcyjny, pokryty ogromną wznoszącą się ponad ogrodem kopułą, pawilon - miejsce, gdzie odbywają się liczne koncerty i sportowe występy.

Idąc wgłąb parku alejką Tílias Avenue mijamy kolejno koncertową muszlę (Concha Acústica), niewielki staw pełny kaczek i łabędzi, kaplicę Capela de Carlos Alberto de Sardenha, restaurację z przepięknym widokiem na jezioro oraz kilka miejsc widokowych, z których rozpościera się przepiękna panorama na rzekę Duero i miasto. Dalej napotykamy kilka tematycznych ogrodów, m.in. Jardim das Plantas Aromáticas, Jardim das Medicinais, Jardim dos Sentimentos, ciemniejszą część pokrytą lasem oraz Jardim do Roseiral.

Na terenie ogrodu znajdują się również dwa dawne 19-wieczne gospodarstwa:

Quinta Tait, w którym mieści się obecnie Muzeum Numizmatyki (Gabinete de Numismatica). W otaczających go ogrodach zebrano najpiękniejsze okazy róż, kamelii i innych kwiatów.

Quinta Macieirinha, w którym utworzono Muzeu Romantico. W jego bezpośrednim sąsiedztwie usytuowany jest także instytut Solar do Vinho do Porto, gdzie można skosztować pierwszorzędnego portugalskiego wina.


Wyszukiwarka hoteli w Porto

Data od:       Data do:       

Przewodnik po Porto - EBookSitemap | Kontakt | Polityka Prywatności
Cała zawartość jest własnością portalu portoprzewodnik.pl. Kopiowanie treści jest ściśle zabronione.
(C) PORTOPRZEWODNIK.PL 2008 - 2015 by Cliq Media Ltd.