Porto - przewodnik

O PORTO

Historia
Demografia
Ekonomia
Gastronomia
Koszty życia
Pogoda

PODRÓŻ DO PORTO

Tanie loty
Port lotniczy
Koleje i dworce
Transport Publiczny
Konsulaty i Ambasady
Ważne informacje
Przydatne telefony

CO WARTO ZOBACZYĆ

Muzea
Zabytki
Parki i ogrody
Pozostałe
Mosty

ROZRYWKA

Restauracje
Kawiarnie
Nocne Życie
Zakupy

HOTELE

Hotele 2 gwiazdkowe
Hotele 3 gwiazdkowe
Hotele 4 gwiazdkowe
Hotele 5 gwiazdkowe
Wyszukuwanie hoteli

PORTO EBOOK

Koleje w Porto


W zasadzie każdy przyjeżdżający do Portugalii zaraz po obejrzeniu stolicy kieruje swoje kroki do Porto, gdzie jak wiadomo wytwarzane jest jedno z lepszych światowych win. Turystów i rodowitych portugalczyków nigdy tu nie brakuje. I oczywiście zadbano tu również o doskonałe połączenia, aby każdy odwiedzający mógł bez problemu i w szybkim czasie dotrzeć do tego pięknego miasta.

Koleje w Porto zarządzane są przez Comboios de Portugal - koleje portugalskie, będące częścią europejskiej sieci kolejowej. Gwarantują one szybkie i bezpośrednie połączenia do większych miast w całej Europie. Poza połączeniami międzynarodowymi obsługiwane są połączenia regionalne docierające do różnych punktów w Portugalii, oraz miejskie. Te ostatnie oferują nam przejazdy do miejsc usytuowanych w sąsiedztwie Porto. Trasy biegną w kierunkach Bragi, Guimaraes, Aveiro i Ceide.

Głównymi stacjami kolejowymi w Porto są Porto Campanha i Sao Bento. Pierwsza z nich obsługuje wszystkie połączenia krótko i dalekobieżne. Przy obu stacjach znajdują się przystanki metra i autobusów, dzięki czemu łatwo się do nich dostać z każdego punktu miasta. Dodatkowo stacja Sao Bento usytuowana w centrum miasta jest jednym z bardziej interesujących miejsc i warto wybrać się tam nawet jeśli nie planujemy podróży. W jej wnętrzu można podziwiać przepiękne kafelki ceramiczne przedstawiające historię Portugalii.


Wyszukiwarka hoteli w Porto

Data od:       Data do:       

Przewodnik po Porto - EBookSitemap | Kontakt | Polityka Prywatności
Cała zawartość jest własnością portalu portoprzewodnik.pl. Kopiowanie treści jest ściśle zabronione.
(C) PORTOPRZEWODNIK.PL 2008 - 2015 by Cliq Media Ltd.